Kategorie

Orzechy do prania 500g

Dostępność:
Jest Jest
szt.
Cena katalogowa:19,00 zł (Cena katalogowa:15,45 zł)
Rabat: -9,50 zł (Rabat: -7,72 zł)
Cena netto: 7,72 zł 9,50 zł
Orzechy piorące to naturalny środek pochodzące z Indii to naturalny środek do prania, gdyż zawierają saponinę. Składnik ten w trakcie kontaktu z wodą spienia się i tworzy delikatny roztwór mydlany. Orzechy mają dość charakterystyczny zapach, natomiast pranie jest całkowicie bezzapachowe.

Orzechy można stosować:
- do prania w pralce: umieścić 5-6 połówke orzecha w bawełnianym woreczku a następnie umieścić go w bębnie. Nie trzeba wyjmować w trakcie płukania. Odpowiednie do prania tkanin zarówno białych i kolorywych [w przypadku białych zaleca się dodanie niewielkiej ilości naturalnego wybielacza, w celu uzyskania lepszego efektu], w temp. 30-90 st.C.

UWAGA: Te same orzechy można zastosować nawet 3-4 razy.

- do prania ręcznego: 3-4 orzechy należy wrzucić do gorącej wody na 15 minut, następnie prać jak w przypadku tradycyjnego płynu do prania ręcznego.

- do ochrony roślin: Saponiny dzięki właściwościom grzybobójczym i bakteriobójczym, zwalczają i odstraszają szkodniki m.in. mszyce, przędziorki, mączliki, stonkę i roztocza truskawkowe. 4-5 orzechów gotować przez 5 minut w 0,5l wody. Po wystudzeniu przecedzić przez gęste sitko lub gazę. Wywar rozcieńczać z wodą w proporcjach 1:5, a następnie obficie spryskać rośliny. Powtarzać 2 razy w tygodniu. Wywar można przechowywać w lodówce do 10 dni.

-Mycie ciała łupinkami orzecha zaleca się alergikom i osobom z chorobami skórnymi (np. łuszczycą).

Opakowanie: 500g orzechów